KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 17309292

nr 1730 9292

Olof Hermelin

(1827-1913), Sverige

Oljemålningar, 2 st, "Halland & Lappland". Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 20x28 cm

Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 13 oktober 2025
kl 20:54:27

Olof Hermelin

Läs mer om Olof Hermelin